#2 Co na moim biurku?

INSPIRACJE

#2 Co na moim biurku?

Sprawdź Co na moim biurku dziś wylądowało. To drugi tekst z tego cyklu. Łap inspiracje i rekomendacje!

To drugi wpis z cyklu „Co na moim biurku?„. W każdy poniedziałek pojawi się tu zdjęcie z opisem, co właśnie wylądowało na moim biurku: co czytam, nad czym pracuję, czego słucham i wiele innych inspiracji. Może znajdziesz coś dla siebie 🙂 Pierwszy wpis znajdziesz tu: #1 Co na moim biurku?

  1. Książki – mam teraz więcej czasu na czytanie, a raczej czasu mam tyle samo tylko inaczej zarządzam czasem. Takie plusy kwarantanny domowej 😉 Pisałam o nich tu.

    „Zaraz będzie po wszystkim” Grzegorza Uzdańskiego już przeczytałam. Spodziewałam się smutnej lektury, przesiąkniętej starością i umieraniem, a dostałam – na szczęście – coś zupełnie innego. Napisałam o tym w tym tekście.

    „Uwolniona” Tary Westover opowiada historię dziewczyny, właśnie Tary, która urodziła się w górach Idaho w mormońskiej rodzinie i rozpoczęła swoją edukację w szkole w wieku 17 lat. W inspirującej opowieści o edukacji i pragnieniu wiedzy, Tara przypomina czym jest i powinna być dziś edukacja. Jestem dopiero na początku, więcej napiszę po przeczytaniu.

  2. Zapałka – jeśli jeszcze nie wiesz czym są moje Zapałki, przeczytaj ten tekst. Do mojej listy dopisałam postawienie tego zdjęcia – z Los Angeles – na biurku. Przez ostatnie dwa dni poziom mojej energii spadł. Miałam chyba jakiś mały kryzys związany z kwarantanną, izolacją, tęsknotą za domem i normalnością. I to był czas na Zapałki 😉 Patrzę sobie na to zdjęcie, które przypomina mi o wspaniałej podróży, ale też o moim dużym celu i napędza mnie to do działania. I chyba działa, bo jest poniedziałek 12:00, a ja napisałam już dziś dwa teksty na bloga!

  3. Zeszyt – kto również jak ja ma milion zeszytów – tych rozpoczętych i zapisanych i tych czystych, bo „taki ładny, że aż szkoda używać” – ręka do góry. Mam dużo zeszytów, ale każdy ma swój cel i jest do czego innego. Ten, który widzisz jest do zapisywania różnych technik i narzędzi, które pomagają mi w codziennym funkcjonowaniu. Są np. w nim Zapałki. No i ta piękna okładka!

  4. Notatki – ten weekend minął pod znakiem notatek. Są tam cytaty z czytanych książek i artykułów, notatki z inspiracjami do nowych tekstów i notatki z webinaru o poprawnej postawie, właściwym oddychaniu i rozluźnianiu mięśni. Webinar prowadzony był przez Szkoła Śpiewu i Emisji Głosu Konador i skierowany był głównie do osób śpiewających. Jednak uważam, że wszystkie praktyczne ćwiczenia, którymi podzieliły się dziewczyny, powinny wpisać się w codzienną rozgrzewkę u każdego z nas. Bo przecież warto umieć poprawnie oddychać.

To tyle na dziś. Daj znać Co na twoim biurku!

2 Comments

  1. Na trudne czasy pelne pozytywnego i kreatywnego widzenia świata i ludzi. Każdy powonien mić swoje zapalki, a ja mam ich całe pudełko. Będę tu częstym gościem.👍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *