25 inspirujących miejsc w Internecie – kogo regularnie czytam, oglądam i słucham.

INSPIRACJE

25 inspirujących miejsc w Internecie – kogo regularnie czytam, oglądam i słucham.

Masz ochotę poczytać interesujące artykuły? Obejrzeć ładne zdjęcia albo posłuchać ciekawych rozmów? Wszystko znajdziesz w tym wpisie! Przed Tobą lista 25 inspirujących miejsc w Internecie.

Codziennie widzimy w Internecie pełno negatywnych treści, które mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Szczególnie teraz, w obecnej sytuacji, krzyczą do nas nagłówki ze statystykami i komentarze „pseudo ekspertów”, które tylko tworzą plotki i sieją zamęt.

A gdyby tak skupić się na pozytywnych miejscach w sieci i mądrze oraz świadomie korzystać z Internetu? Internet to wspaniałe narzędzie i jeżeli mamy do niego dostęp to mamy wszystko. No prawie wszystko, ale mamy naukę, rozrywkę, rozwijanie zainteresowań, poznawanie nowych ludzi i budowanie relacji.

Ja mam w Internecie swoje ulubione miejsca, które regularnie odwiedzam. Chcę się dziś z Tobą podzielić listą, którą tworzą wyjątkowe osoby, a czas spędzony w ich internetowej przestrzeni na pewno nie będzie zmarnowany.

Podzieliłam listę na obszary, żeby szybciej można było odnaleźć to, co Cię interesuje. Kolejność jest zupełnie przypadkowa. Niektórzy twórcy spokojnie mogliby zostać przypisani do kilku kategorii, ale kierowałam się własną oceną i tym, co od danego twórcy konkretnie biorę dla siebie.

EDUKACJA/TECHNOLOGIE

1. Kasia Gandor

Kliknij, żeby przeczytać opis
O Kasi pisałam już w moim tekście o inspirujących kobietach Internetu. Pasjonatka nauki i dzielenia się nią w przystępny, zrozumiały i często zabawny sposób. Znajdziesz u Kasi mini dokumenty o tym czy zabraknie nam wody oraz o problemie, o którym nikt nie mówi – na świecie zaczyna brakować piasku. Na kanale Kasi znajdziesz też filmy z serii Radio Kwarantanna. To krótkie materiały, w których przedstawiane są tylko dobre informacje na temat epidemii oraz rozmowy z ludźmi, którym wirus na różne sposoby namieszał w rzeczywistości.

2. Przemysław Staroń

Kliknij, żeby przeczytać opis
Gdyby Albus Dumbledore i Minerwa McGonagall mogli zaprosić tylko jedną osobę do grona pedagogicznego Hogwartu z pewnością byłby to Przemek. Posiada mnóstwo magicznych zdolności takich jak dobro, miłość, kreatywność i chęć dzielenia się tym wszystkim z innymi. Człowiek o wyjątkowej wyobraźni. Minister Magii w naszym systemie edukacji. Nominowany do nauczycielskiego Nobla – Global Teacher Prize.

3. Wittamina

Kliknij, żeby przeczytać opis
Arlena Witt pokazuje jak w przyjemny sposób uczyć się angielskiego. Kanał Po Cudzemu to kopalnia wiedzy o tłumaczeniu, użyciu i wymowie ciekawych angielskich słów i zwrotów. Jak mało kto, potrafi połączyć edukację z rozrywką. Największa fanka serialu Friends. Wydała dwie, a tak naprawdę cztery, mega (bo wartościowe i wielkie) książki o nauce angielskiego. Mam i używam.

4. Outriders

Kliknij, żeby przeczytać opis
Nikt tak dobrze nie mówi o świecie jak oni. Możesz spokojnie odstawić serwisy informacyjne. Outriders to serwis z dziennikarstwem międzynarodowym. Poza interaktywnymi reportażami znajdziesz u nich Brief, czyli podsumowanie minionego tygodnia. To nie żaden newsletter z linkami, a magazyn ze specjalnie wyselekcjonowanymi informacjami. Podany w nieszablonowej, czytelnej i ciekawej formie. Kibicuję im od samego początku i niezmiennie jestem pod wrażeniem jakości materiałów, które prezentują.

5. Sektor 3.0

Kliknij, żeby przeczytać opis
Co jakiś czas odwiedzam ich blog, na którym jest dużo ciekawych artykułów o edukacji, kompetencjach przyszłości, marketingu i technologiach. Sektor 3.0 to inicjatywa, dzięki której organizacje non profit wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne w działaniach społecznie użytecznych.

6. Natalia Hatalska

Kliknij, żeby przeczytać opis
Analityczka trendów, stworzyła instytut badań nad przyszłością. Nagrodzona przez Geek Girls Carrots Srebrną Marchewką za bycie wzorem kobiety zajmującej się nowymi technologiami. Natalia ma niesamowitą wiedzę o trendach i ich konsekwencji dla gospodarki, kategorii rynkowych czy konkretnych marek. Tworzy bardzo ciekawe raporty i artykuły. Szczególnie polecam Wam jeden z ostatnich Mirrorworld, czyli pandemia vs infodemia.

7. Jason Hunt

Kliknij, żeby przeczytać opis
Tomek to ojciec blogosfery i ojciec chrzestny (on jeszcze nie wie) tego bloga. To od niego, od kilku lat, uczę się wszystkiego co jest związane z blogowaniem. Nieważne, że bloga mam dopiero od dwóch tygodni. Robi to tak dobrze, że nawet bez posiadania swojej strony chciałam tego słuchać. No, mądry jest.

8. TED Talks

Kliknij, żeby przeczytać opis
TED czyli Technology, Entertainment and Design to platforma, na której jest mnóstwo wystąpień z konferencji naukowych TEDa. Mówcy z całego świata przygotowują prelekcje na temat technologii, nauki, kultury, a także innych dziedzin życia człowieka. Jedną z moich ulubionych – polskich – prelekcji jest ta: Co szkoła robi z mózgami dzieci?

9. Skillshare

Kliknij, żeby przeczytać opis
Skillshare to platforma z kursami online. Dostęp do niej jest płatny, ale strona ma miesięczny albo dwumiesięczny bezpłatny okres próbny. Można tu znaleźć mnóstwo kursów o przeróżnej tematyce. Od animacji komputerowej, po naukę języków, kursy kreatywnego pisania (jak widzisz jeszcze nie ukończyłam), kursy biznesowe, kursy o samorozwoju, a nawet kursy o teorii muzyki. Bardzo lubię tam zaglądać, gdy czuję, że brakuje mi kreatywności i potrzebuję posłuchać mądrych ludzi.
SPOKÓJ/ZDROWIE

10. Marysia Organ

Kliknij, żeby przeczytać opis
Marysię znajdziesz na FB i na tej stronie. Ta cudowna i wrażliwa kobieta, potrafi tak pięknie pisać o życiu. Jej pierwiastki – jak sama pisze – „to krótkie historie o bliskości, oparte na prawdziwych wydarzeniach. Moje perypetie i rozmowy z ludźmi, których spotykam. Na żywo, przez telefon albo w internecie. Oglądam nas i zapisuję, żeby ktoś po drugiej stronie internetu mógł powiedzieć: O, mam tak samo!” Warto.

11. Magdalena Kostyszyn

Kliknij, żeby przeczytać opis
Magdę możesz kojarzyć z popularnego fanpage’a Chujowa Pani Domu. Poza tą stroną Magda wspaniale pisze o książkach i to dzięki jej rekomendacjom często robię książkowe zakupy. Poza tym podróże, minimalizm i ładne wnętrza.

12. LadneBebe

Kliknij, żeby przeczytać opis
ladnebebe.pl to portal o macierzyństwie, zdrowiu i świadomym rodzicielstwie. Strona pełna ciepłych i inspirujących historii oraz pięknych zdjęć.

13. Aniamaluje

Kliknij, żeby przeczytać opis
Anię mogłabym dodać chyba do każdej kategorii, ale to nie jest blog z cyklu o wszystkim i o niczym. Pewna siebie, konkretna i zabawna dziewczyna, która pisze i opowiada o podróżach, relacjach, psychologii, zdrowiu, dobrym jedzeniu i o tym jak lubić siebie i swoje ciało.

14. Eliza Wydrych

Kliknij, żeby przeczytać opis
Eliza, znana też jako Fashionelka, również mogłaby znaleźć się w kilku kategoriach, ale ja ją kojarzę z podróżami, spokojem, jogą, medytacją i dobrym jedzeniem i to od niej biorę. Poza tym Eliza jest mistrzynią ebooków i uczy jak je wydawać.

15. Blimsien

Kliknij, żeby przeczytać opis
Justynę obserwuję częściej na Instagramie niż na blogu. W skrócie osiędbanie: intelektualne, duchowe, fizyczne i emocjonalne. Bardzo przyjemne i ładne treści o tym, jak zbliżyć się do siebie, zregenerować i działać w swoim rytmie. Ajurweda, joga i dobre jedzenie! Mieszkamy w tej samej dzielnicy, więc cieszy mnie jak Blimsien poleca fajne miejsca w swojej okolicy.

16. Andrzej Tucholski

Kliknij, żeby przeczytać opis
Taaaak, ten wulkan energii jest w kategorii spokój! Andrzej Tucholski, znany wcześniej z bloga jestkultura.pl, to psycholog biznesu i ogarniacz życia. Tworzy w Internecie od… odkąd pamiętam i jest na wszystkich możliwych serwisach. Andrzej dostarcza treści o bardzo szerokiej tematyce. Jest dużo o karierze, planowaniu, rozwoju, uczeniu się, zmianie, staniu w miejscu i wiele innych tematów. Jak czytam/oglądam/słucham Andrzeja to mam wrażenie, jakbym zawsze była z dobrym kumplem na kawie. I dlatego daje mi to dużo spokoju i dobrej energii.

17. Silivia Pogoda

Kliknij, żeby przeczytać opis
Instagram Silvii podglądam od kilku lat. Na przepięknych fotografiach pokazuje bycie mamą, żoną, podróżniczką. Pięknie przedstawia macierzyństwo w podróży oraz macierzyństwo jak podróż. Prawdziwe fotografie i opowieści, które na pewno powinny wylądować w Twoim instagramowym feedzie.

18. The Artidote

Kliknij, żeby przeczytać opis
Autorem tej przestrzeni jest Jovanny Varela Ferreyra. The Artidote to przestrzeń do opowiadania historii, mówienia o empatii, łączenia i uzdrawiania ludzi poprzez sztukę, przestrzeń do rozmawiania o depresji. To wspierająca siebie społeczność, która – często dosłownie – ratuje życie za pomocą mediów społecznościowych. Mantrą The Artidote jest B R E A T H E. Ja często znajduję tam coś dla siebie i zawieszam oko na pięknych słowach i grafikach od The Artidote. Jeden z moich ulubionych wpisów znajdziesz tutaj. Ten post ma dwa lata, a ja nadal mam go w głowie.
ROZRYWKA/ROZWÓJ

19. Lekko Stronniczy

Kliknij, żeby przeczytać opis
Duet: Karol Paciorek i Włodek Markowicz wrócili na YouTube po kilku latach i mają się jeszcze lepiej niż kiedykolwiek. Ich poczucie humoru jest mi bardzo bliskie. Codziennie od poniedziałku do piątku o 18:00 pojawia się nowy odcinek, a w nim ciekawostki, newsy, absurdy Internetu, relacje ze świata… z przymrużeniem oka.

20. Casey Neistat

Kliknij, żeby przeczytać opis
To chyba najbardziej popularny youtuber na świecie. Casey pokazuje swoje życie, kiedyś z Nowego Jorku, teraz z Los Angeles. Jego filmy to połączenie bardzo dobrej jakości materiałów z ciekawą historią. Znany z kreatywnego i nieszablonowego podejścia do wideo na YT.

21. Peter McKinnon

Kliknij, żeby przeczytać opis
Filmowiec z Kanady, który ma jeden z najładniejszych kanałów na YouTube. Jego filmy pod względem wizualnym i montażowym są doskonałe, to wysokiej klasy produkcja. Peter często uczy jak fotografować, filmować czy po prostu tworzyć internetowe treści. Nawet jeżeli nie interesujesz się foto/wideo warto podejrzeć pracę McKinnona.

22. Gary Vaynerchuk

Kliknij, żeby przeczytać opis
Ten pan to ma łeb jak sklep. Gary to amerykański przedsiębiorca, mówca, znawca wina. Gary udziela bardzo wielu rad na temat personal brandingu, prowadzenia kanałów social mediowych, prowadzenia biznesu, wyróżnienia się z tłumu i bycia sobą. Bardzo rzadko udaje mi się przebrnąć przez treści od mówców motywacyjnych, a Gary do mnie trafia. Może dlatego, że jest konkretny i daje rozwiązania, które mogę od razu wdrażać w życie. Ma mnóstwo filmów, możecie zacząć od tego.

23. Imponderabilia

Kliknij, żeby przeczytać opis
Karol Paciorek, 1/2 duetu Lekko Stronniczy. Bardzo lubię słuchać i oglądać wywiady u Karola. Zaprasza ciekawych gości, jest zawsze przygotowany do rozmowy, zadaje ciekawe pytania, a to wszystko w luźnej atmosferze i ładnym otoczeniu. Fajny pomysł i wysoka jakość. Kilka moich moich ulubionych wywiadów: Katarzyna Bonda, Piotr Andrusieczko, Radek Kotarski, Przemek Staroń, Tomasz Kot

24. Humans of New York

Kliknij, żeby przeczytać opis
HONY to fotograficzny projekt Brandona Stantona., który zaczynał od ulicznej fotografii. Dziś prawie 20 milionowa publiczność obserwuje jego prace. Humans of New York to portrety nowojorczyków i ich historie, często bardzo ciekawe, szokujące i inspirujące. Zdarza się, że Brandon dzieli się fotografiami i historiami ludzi mieszkających w innych krajach, np. Iranie, Ghanie, Iraku czy Pakistanie.

25. Jacek Kłosiński

Kliknij, żeby przeczytać opis
Jacek jest blogerem i szkoleniowcem. Pomaga ludziom w kreatywnej pracy, planowaniu, organizacji czasu czy ogólnie mówiąc w ogarnianiu biznesu. Dobrze wie, co to produktywność i rozwój. Jacek dzieli się swoją wiedzą i narzędziami w artykułach i w podcastach.
+ AKTUALNA SYTUACJA NA ŚWIECIE

Zadbaj o swoją głowę i wewnętrzny spokój. Czytaj informacje tylko ze sprawdzonych źródeł. Nie rób tego co 10 minut, wystarczy, że sprawdzisz je raz dziennie, a może nawet raz na kilka dni.

26. Oficjalne: WHO, GOV.PL, Ministerstwo Zdrowia (Twitter),

27. Nieoficjalne: Łukasz Bok (Twitter)

Internet nie kończy się na Facebooku, Instagramie i Tik Toku. W sieci jest całe mnóstwo inspirujących miejsc tworzonych przez kreatywnych i inteligentnych ludzi. Trzeba wiedzieć gdzie i jak szukać oraz dzielić się z innymi takimi materiałami. Co ja własnie czynię 🙂

Daj znać jakie osoby Ty obserwujesz. Chętnie poznam nowe miejsca i nowych ludzi w Internecie. Podziel się!

2 Comments

  1. Polecam Joe Rogan experience (youtube) o wszystkim i o niczym. Nie trzeba ogladać wystarczy wlaczyć i zajac sie swoimi sprawami słuchając rozmowy. 3 godzinne podcasty

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *