O tym jak Zapałki pomogą Ci pokonać małego lenia.

NAWYKI

O tym jak Zapałki pomogą Ci pokonać małego lenia.

Chodź, przeczytasz o tym jak Zapałki pokonują mojego małego lenia.

Dopada mnie czasami konkretny spadek energii. Jest to normalne i dopóki nie zaczyna mnie ten mój mały leń denerwować, zostawiam go. Nie jesteśmy robotami, trzeba czasami wyluzować. Jednak, gdy czuję, że chce mi się coś porobić, np. napisać tekst na bloga, pomyśleć nad tematem szkolenia, przeczytać prasówkę itp., ale za nic nie mogę się za to zabrać, bardzo mnie to męczy. No więc jak przywrócić energię? Co zrobić, żeby ponownie wejść we „flow”? Tu z pomocą przychodzą mi Zapałki.

Czym są Zapałki?

Zapałki to stworzona przeze mnie lista mniejszych i większych aktywności, które w jakiś sposób mnie pobudzają, zmuszają do ruchu, przypominają jakąś sytuację w której działałam na wysokich obrotach itp.

Gdy tylko czuję, że nic mi się nie chce (i jestem tym zmęczona!) sięgam po jedną z zapałek. To są często bardzo małe rzeczy.

Szybkie i intensywne ćwiczenia poprawiają samopoczucie, konkretne piosenki nastrajają mnie do działania. Odkryłam też, że jedną z Zapałek jest… włączona pralka. Mam takie wspomnienie z dzieciństwa: jest sobota, rodzice są w domu, na TVP2 lecą bajki (najpierw dla młodszych, potem dla młodzieży), generalnie dużo się dzieje. Tata coś majstruje, a mama sprząta… i jest włączona pralka. Dźwięk włączonej pralki przypomina mi dzień, w którym dużo się działo i robiło 🙂 Awesome, nie? Poszperaj w głowie, może Ty też przy okazji tworzenia takiej listy odkryjesz jakieś ciekawe asocjacje.  

Lista na pewno będzie się wydłużać. Nauczyłam swój mózg, że taka aktywność jest pierwszym krokiem do wykonania kolejnych zadań. Jak zacznę już z tym to dalej samo pójdzie gładko 😉

Jeżeli też zdarzają Ci się trudności w wyjściu z małego lenia, stwórz podobną listę. Zastanów się co dodaje Ci energii. Mogą to być naprawdę małe rzeczy.

2 Comments

  1. Poprawa humoru i chęci do dalszego działania, rzecz bardzo ważna. Gratuluję skuteczności w rozwiązaniu tego problemu..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *